Archive for mayo 25th, 2016

Comentarios desactivados en Resultados IV Concurso de Canto e Percusión Tradicional Traspés

Resultados IV Concurso de Canto e Percusión Tradicional Traspés


2016
05.25

Este pasado domingo día 22 de maio, celebramos o noso IV Concurso de Canto e Percusión Tradicional no que participaron 38 agrupacións de distintos puntos da nosa comunidade.

Desde a Asociación Cultural Traspés queremos agradecer a participación de tódolos grupos, así como o apoio de distinos patrocinadores, colaboradores e artesáns.

Tamén dar as grazas aos tres membros do xurado, que non o tiveron nada fácil debido á grande calidade demostrada neste día, eles foron Olga Kirk, Gustavo Couto e Xandre Outeiro, e tras a súa deliberación os premios quedaron repartidos do seguinte xeito:

 

Categoría A (nenos ata 11 anos):

  • 1º Premio: Soalleiriños da A.C. Soalleira de Dorrón (Sanxenxo)
  • 2º Premio: Laretas da A.C.F. Tarambainas (Vigo)
  • 3º Premio: Escola de pandeireta do C.E.I.P. do Hío (Cangas do Morrazo)
  • Accesit de vestiario para o Grupo C da A.C. Rosalía de Castro de Cacheiras (Teo)

Categoría B (de 12 a 16 anos):

  • 1º Premio: Soalleira da A.C. Soalleira de Dorrón (Sanxenxo)
  • 2º Premio: Titiriteiras da A.C.F. Tarambainas (Vigo)
  • 3º Premio: Grupo A da A.C. Rosalía de Castro de Cacheiras (Teo)
  • Accesit de vestiario para Titiriteiras da A.C.F. Tarambainas (Vigo)

Categoría C (de 17 anos en adiante):

  • 1º Premio: Barallocas da A.C. O Amanexo (Oleiros)
  • 2º Premio: Lagharteiras da A.C.F. As Lagharteiras (Mos)
  • 3º Premio: Grupo C da Escola de Muiñeira Cantigas e Agarimos (Santiago de Compostela)
  • Premio ao mellor vestiario para Pandereteiras A Buxaina do C.R.A.C. de Coruxo (Vigo)

Este concurso non sería posible sen o patrocinio das seguintes entidades:

  1. Excelentísima Deputación de Pontevedra
  2. Concello de Vigo
  3. Agrupación de Centros Deportivos e Culturais de Vigo
  4. Codisoil S.A.
  5. Hermes Sistemas
  6. Obradoiro de gaitas Seivane
  7. De Cotío
  8. Xesleio
  9. Contradición

Tamén colaboraron:

  1. Instalaciones del Noroeste S.A. (INSA)
  2. Obradoiro de costura Saiáns
  3. Obradoiro de gaitas Gil
  4. Obradoiro de gaitas Afonso Castro
  5. Obradoiro de gaitas Antón Corral
  6. Vigo Courier
  7. PelomaníabyAni
  8. La Contenta
  9. Centro de quiromasaxe e estética Alma
  10. Mercería Crespo
  11. Material e mobiliario de oficina Ofint
  12. Restaurante Cielito Lindo
  13. Bulideira
  14. Téqueletéquele

E a desinteresada aportación dos artesáns:

  1. Silva Percusión Tradicional
  2. Sanín Percusión Tradicional
  3. O Reberete Instrumentos Tradicionais
  4. DaCorLa Artesanía
  5. Miguel Rivas Obradoiro de Instrumentos Tradicionais
  6. Abrahán Riveiro Instrumentos Tradicionais
  7. Xosé Tuñas Percusión
  8. Xaneco Obradoiro de Instrumentos Musicais

Non temos suficientes palabras para demostrarlles o agradecemento a todos eles!! Miles e milleiros de grazas…

Vémonos para o ano que ven no V Concurso!! :) 😉